ימי גיבוש

ימי הגיבוש והכיף שתחוו איתנו ישלבו תמיד תוכן המורכב מידע וחוויה רגשית וממקומות שהם בית, טבע, אוכל טוב ופינוקים. בצפון, במרכז או בדרום יש לנו מקומות שמומלצים על ידנו ויחד איתכם נבנה יום מושלם.
לתוך הימים נרקום אירוע לחוויה ונשלב סדנאות בוטיק מרתקות ומפתיעות.
אנו משלבים ידיים עם חברות הפקה והנחיה נוספות מהשורה הראשונה כדי להגדיל את מנעד האפשרויות והשירותים שלנו.
אתר הבית שלנו- "כרם שפע" נבחר בקפידה והא שוכן במקום קסום וייחודי ביותר באזור הכרמל.
בכרם שפע אנו מגשימים יחד איתכם את כל החלומות גם יחד ותופרים רקמת יום נדירה.

יום שפע בכרם

"מהיום הזה יצאתי מאושר. אדם יותר טוב ובעיקר עם רצון ומוטיבציה לעשות שינוי אמיתי בחיי"
יום ייחודי ומדהים זה מתחיל על מרפסת הבית האקולוגי בישראל. "בית הבוץ המודרני של משפחת לפידות" – הבית שנבחר כבית הירוק בישראל הינו מוקד עליה לרגל של כל מי שרוצה להתחבר ולהבין את המושג "קיימות".
בבית נזכה לארוחת בוקר מפנקת, לשייק טבעי ופגישה מרתקת עם עמיעד לפידות, יזם ומנהיג סביבתי. נשמע על סיפור בניית הבית ועל אורח החיים המקיים שבו.

משם ניסע כעשר דקות לכרם שפע – המרכז לתובנה אקולוגית.
נשב בפינת הרוגע על מחצלות מזרונים וכריות. נאזין להרצאה משנה חיים על הסיבות למשבר הסביבתי ועל קיימות מעשית: מה ניתן לעשות כדי לצמצם את טביעת הרגל האקולוגית שלנו, נעבור אחת מסדנאות האקולוגיה החברתית עם עמית מבית רקמה אנושית ונקנח בארוחת צהריים מפנקת. בקיץ נוכל גם לשכשך את רגלנו בגת הטבעית ובגב המים.

משחק הקימות הגדול

"זה היה המשחק הכי מוחשי שעברתי בחיים, השילוב המושלם בין תוכן אתגר וכיף"
הפעלה מיוחדת זאת מזמינה את המשתתפים לחוויה יוצאת דופן. משחק שטח אטרקטיבי שמתרחש במתחם ארבעת היסודות – אדמה, מים, רוח ואש. על הקבוצה לחלץ מטמון נסתר ממבנה אינדיאני ולהחליט מה לעשות בו. כדי להשיג את המטמון, על הקבוצה לפעול יחד בכל אלמנט ולגבור עליו: להדליק אש, להעביר מים, לפצח כתב סתרים ולנפות אדמה בנפה מיוחדת. במשך ההפעלה מגלה הקבוצה את המשימה ומנסה במינימום זמן להגשימה. המשחק מלמד ומדגים שימוש מושכל במשאבים, עבודת צוות, מושגים בקיימות, שיתוף פעולה וכמובן מביא להנאה וכיף גדולים.

יום המעשה הירוק

"כשאתה נותן, זה הרגע שאתה מקבל בו הכי הרבה"
יום מיוחד זה משלב הנאה וכייף עם נתינה משמעותית. את היום הירוק אנו מפיקים בשיתוף עם עמותת "ארץ כרמל" עמותה לקידום רעיון הקיימות אשר משרדיה נמצאים במושב כרם מהר"ל.
עמותת ארץ כרמל שזכתה לא מכבר בפרס למצוינות סביבתית מובילה את מהפיכת המחזור בישראל. שיתוף הפעולה ארוך השנים הוליד יום בלתי נשכח זה. נתכנס בכרם שפע לאחר סיור בבית הבוץ המודרני (ראה יום שפע בכרם) והפעם נקבל שיעור בטיפול בעצים.

למה זקוק עץ. כל אדם צריך לטעת 200 עצים בחייו כדי להחזיר את העץ שהשתמש בחייו. משימת היום הינה שיקום בוסתן נטוש בכרמל. אנו נלמד לגזום, להכין גומות לעצים ולטפח את העץ באופן שיאפשר לו לפרוץ ולגדול בצורה האופטימאלית. מקבוצות רבות שהתארחו אצלנו הופתענו לגלות שאנשים לא רוצים לסיים את העבודה. ההנאה שבטיפול בעצים הייתה ממכרת.
נעבוד ונתרום לאדמה ולעצים במשך כשעתיים. מתאים גם לחברות שאוחזות בתקציבים של "אחריות תאגידית".